Азолла каролінська (Azolla caroliniana)

Azolla caroliniana

Азолла каролінська або чарівний мох, наукове найменування Azolla caroliniana. Відноситься до плаваючих на поверхні води папоротям, широко поширені по всій Північній Америці. Зовні, за свою мініатюрність, нагадує ряску, складається з окремих дуже маленьких фрагментів – «листочків».

Azolla caroliniana_1 Azolla caroliniana акваріумна рослинаAzolla carolinianaОпис

Період спокою восени-взимку, в решту часу швидкість росту середня або висока, великі екземпляри досягають 15 см діаметром. Кореневище горизонтальне, плавуче, гіллясте, до 25 см завдовжки, з довгими тонкими ризоідами. Листки округлі, діаметром до 1 см, підводна їх лопать бліда, забарвлення надводної варіюється від яскраво-зеленого до червоно-коричневої. Соруси формуються на нижньому боці листкової пластинки.

У сприятливих умовах Azolla caroliniana здатна заповнити всю водну поверхню. Прекрасно себе почуває в теплій злегка кислій воді. Розмноження Азолли відбувається простим поділом пучків на потрібні частини. В акваріумі використовується для затінення деяких ділянок, а також в якості додаткового джерела рослинної їжі.

Водні умови:

  • Температура 20-28°С
  • Значення рН 6.0-7.0 (від слабокислою до нейтральної)
  • Жорсткість води – 2-10°dH
  • Рівень освітленості – високий

Акваріумні росли каталог

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *