АВСТРАЛІЙСЬКИЙ ЧЕРВОНО-КЛЕШНЕВИЙ РАК (CHERAX QUADRICARINATUS)

раки австралійські

Австралійський червоноклешневий рак (Cherax quadricarinatus) відноситься до сімейства Parastacidae. Населяє водойми Нової Гвінеї та Австралії, до умов він не дуже вимогливий і в природі зустрічається у ставках, дрібних річках і струмках, і навіть калюжах. Завдяки чому підходить для утримання навіть початківцями акваріумістів.

У природних умовах червоноклешневі раки своїми потужними клешнями виривають собі нори, а також використовують для укриття корчі і великі корені прибережних рослин. Панцир (карапакс) їх може досягати 20 см в довжину, а вага їх доходить до 0,5 кг, однак в умовах акваріума до таких розмірів вони не виростають. Харчуються Австралійські раки переважно детритом, але з задоволенням ловлять і черв’яків, равликів, а при нагоді навіть дрібну рибу.

Cherax quadricarinatus в акваріуміCherax quadricarinatus мають дуже інтенсивне і різноманітне забарвлення. Основний колір дорослих раків яскраво-синій з жовтуватими точками по всьому тілу. Стики між сегментами зазвичай виділені червоними, блакитними, помаранчевими або рожевими квітами. Що цікаво, основне забарвлення раків змінюється в залежності від жорсткості води, чим вона вища, тим інтенсивніше синій колір, а в більш м’якій воді у них починає переважати коричневі або чорні кольори з темно-синім відливом.

Відмінною рисою цього виду є широкий плоский виступ на зовнішній стороні клішень, добре розвинений у самців готових до спаровування. Цей виступ може бути білим або рожевим, а часто забарвлений і в червоні тони, за що цей вид і отримав свою назву. Клішні самок значно стрункіші.

УТРИМАННЯ Cherax quadricarinatus

Для утримання Австралійських червоноклешневих раків краще всього підходить жорстка вода (можуть існувати і в більш м’якій 5 – 20 dGH) температурою 20 – 26°С, кислотність pH 6,5 – 8,5. Добре переносять коливання температури води, однак небажано її зниження менше 18°С.

Об’єм акваріума для однієї пари повинен бути від 150 л. Наявність товстого шару ґрунту (для риття ям) і великої кількості притулків (керамічних трубок, горщиків, керамічних корчів) є обов’язковими умовами для забезпечення спокійного і комфортного життя.

ХАРЧУВАННЯ

Основну частину раціону Cherax quadricarinatus становить рослинний корм у вигляді овочів, гороху, сухих рослинних гранул для риб, обов’язковими в їх раціоні є дубові або букові листки.

Cherax quadricarinatus не відмовляться раки і від акваріумних рослин, а ті рослини, що не з’їдять, обов’язково розкопають і зашкодять їх коріння.

Тваринні корми становлять меншу, але дуже важливу частину їх раціону, тому необхідно регулярно їх підгодовувати дощовими черв’яками, равликами або замороженими живими кормами.

Незважаючи на свої досить значні розміри, Австралійські раки відрізняються досить спокійним і миролюбним характером. Відомі випадки їх спільного проживання в одному укритті навіть з невеликими рибами. Але буває й навпаки, коли раки влаштовували полювання на риб.

При щільній посадці самці цього виду починають знищувати один одного під час линьки.

Вдень раки активно подорожують по акваріуму, використовуючи клешні головним чином для риття нір і ямок, які використовуються потім в якості укриття.

австралійські ракиРОЗВЕДЕННЯ _ РОЗМНОЖЕННЯ ЧЕРВОНО КЛЕШНЕВИХ РАКІВ

Розводити червоноклешневих раків не дуже складно, за умови наявності акваріума великого об’єму. Для стимулювання одночасного отримання потомства самок і самців розсаджують не менш ніж на 1 тиждень.

Після спарювання, самка відкладає ікру під черевце і в залежності від температури води носить ікру і личинок приблизно 8 – 9 тижнів. Одна самка приносить до 100 молодих рачків.

Для того щоб максимально зберегти потомство, в вирощувальному акваріумі має бути обладнано безліч укриттів. Рачки ростуть досить швидко, але дуже нерівномірно, тому їх треба своєчасно сортувати за розміром і розсаджувати.

Молодий червоноклешневий рак до їжі не вибагливий, а також легко переносить забрудненість акваріума і підвищення температури влітку до 30°С при достатній концентрації кисню у воді. Живе до 5 років.

раки австралійськіАКВАРІУМНІ РИБКИ

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *