Аулонокара Бенша (Aulonocara baenschi) утримання розведення

Аулонокара Бенша (Aulonocara baenschi)

Аулонокара Бенша (Бенши) Aulonocara baenschi це яскрава і не дуже велика африканська цихліда, що росте до 13 см в довжину. Відрізняє її яскраво-жовте забарвлення з блакитнуватими смугами по тілу і яскраво-синьою плямою на зябровій кришці, що переходить на губи.
Живе аулонокара Бенша в озері Малаві, причому в досить обмеженому ареалі, що позначилося на її забарвленні і вона має меншу кількість різних колірних форм, у відмінності від інших африканців. Як і інші аулонокари, Бенши досить просто розмножується в акваріумі. Правда у багатьох випадках це привело до інбридінга і створення яскравих кольорів у риби.

Характерне те, що риба менш агресивна чим інші африканці, і навіть під час нересту вони більш-менш лагідні. Додайте до усіх достоїнств ще і непримхливість, і ви зрозумієте чому вона така популярна серед акваріумістів. Яскрава, невибаглива, досить лагідна, аулонокара Бенша може стати справжньою прикрасою вашого акваріума.

_aulonokara-bensha-aulonocara-baenschiПроживання в природі

Уперше аулонокора Бенша була описана в недалекому 1985 роі. Названа вона baenschi на честь доктора Ульриха Бенша, засновника компанії Tetra. Ендемік озера Малаві, вони зустрічаються біля острова Малери, в Чипока, у рифа Нкохомо біля Бенга. А всього існує 23 види аулонокар, хоча є безліч підвидів.

Проживає аулонокара на глибині в 4-6 метрів, але так само зустрічається і на великих глибинах, нерідко 10-16 метрів. Можуть жити як в печерах, так і утворювати великі зграї. Як правило у кожного самця є своя територія і укриття, а самиці утворюють зграї.

Живляться різними комахами, яких шукають і риють в піщаному дні. Для пошуку корму вони розвинули спеціальні чутливі пори на щелепі. Вони служать як своєрідні сонари, що допомагають визначити шум від личинки, що обкопалася. Як тільки жертва виявлена, аулонокара хапає її разом з піском. Потім пісок випльовується через зябра, а комаха залишається у роті.

Зовнішній вигляд

Росте аулонокара Бенша до 13 см, хоча самці можуть бути і більші, до 15 см. Що б повністю набрати своє забарвлення, самцеві знадобиться до двох років. Втім живуть вони достатньо довго, до 10 років.
Самці по більше частини яскраво-жовті, з блакитними смугами по тілу і блакитною плямою на зябровій кришці, яка переходить на губи. У риби похила голова з великими очима. Самиці світло-сірі або сріблясті, з вертикальними коричневими смугами. Оскільки риба досить просто схрещується з іншими цихлідами, то зараз дуже багато різних колірних варіацій.

Аулонокара Бенша (Aulonocara baenschi) 1Складність в утриманні

Добре підходить як для досвідчених акваріумістів, так і для тих хто тільки вирішив спробувати завести африканських цихлід. За ними просто доглядати, просто годувати, вони досить невибагливі. Крім того відрізняються спокійним характером, що робить їх бажаними рибами в загальних цихлідниках.

Годування

Хоча Бенши і всеїдна, але в природі вона в основному живиться комахами. Це як правило різні личинки, що мешкають в грунті, але вона їсть і будь-яких інших комах. До рослин вони досить байдужі і не чіпають їх. У акваріумі їм потрібна білкова дієта: фірмові корми для африканських цихлід, дафния, мотиль, артемія, м’ясо креветки, люлешник. Втім з останнім треба бути обережним і годувати ним не регулярно, а періодично.
Годувати памолодь треба раз на день, в статевозрілих риб 5-6 раз на тиждень. Намагайтеся не перегодовувати, оскільки вони можуть обжертися.

Утримання в акваріумі

Вода в озері Малаві містить велику кількість мінералів і досить жорстка. Крім того вона відрізняється чистотою і стабільністю параметрів напротязі року. Так що для утримання Малавійських цихлід треба підтримувати чистоту води на високому рівні і стежити за параметрами. Для утримання пари потрібний 150 літровий акваріум, а якщо ви хочете містити зграю, то від 400 літрів і більше. Необхідно використати потужний зовнішній фільтр, і щотижня підмінювати частину води на свіжу. Окрім цього регулярно стежити за кількістю аміаку і нітратів у воді. Параметри для утримання: ph: 7.8-8.6, 10 – 18 dGH, температура 23-28С.
Прикраса акваріума діло вашого смаку, але класичним оформленням є – камені і пісок. Камені, або піщаник допомагають створити безліч укриттів, яких африканські цихліди потребують. А пісок їм потрібний, оскільки в природі саме він лежить на дні в укриттях риб. До рослин африканці байдужі, точніше вони їх просто їдять під корінь, так що виживають з ними хіба що анубиаси. Втім аулонокари Бенша рослини якраз майже і не чіпають.

Aulonocara baenschi_12Сумісність

Утримувати можна як наодинці, так і стайею. У стаї зазвичай живе один самець і п’ять-шість самиць. Двох самців можна утримувати тільки за умови що акваріум дуже великий і в нім багато укриттів, де кожен самець знайде свою територію.
Добре уживаються з іншими мирними цихлідами, схожими по розмірах. Якщо утримувати із занадто великими рибами, то аулонокар можуть просто з’їсти або забити, а дрібніші можуть їх об’їдати. Як правило в акваріумі з африканцями не містять інші види риб. Але, в середніх шарах води можна містити швидких риб, наприклад неонових райдужниць, а в нижніх сомів, тих же анциструсов. Намагайтеся не тримати з іншими аулонокарами, оскільки рибки легко змішуються і утворюють гібриди.

Розведення

Кращий спосіб розвести аулонокару Бенша це утримувати в окремому акваріумі одного самця і шість самиць. Самці дуже агресивні по відношенню до самиць, а такий гарем дозволяє розподілити агресію. Перед нерестом самець забарвлюється в найяскравіші кольори, і краще в цей час відсадити інших риб, оскільки він їх переслідуватиме. Складно стати свідком розмноження аулонокари, оскільки все проходить в затишній печері. Батьки носять ікру у роті, відразу після нересту самиця збирає ікру в рот, а самець її запліднює. Вона виношуватиме від 20 до 40 ікринок до тих пір, поки мальок не попливе і не стане живитися самостійно. Як правило це займає до трьох тижнів часу.

www.rybkinet.com.ua

також читають: Барбус Акулий или Акулий балу (Balantiocheilus melanopterus)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *