Атиопсис молуккский (Atyopsis moluccenis) утримання

Atyopsis moluccensis – Bamboo Shrimp

Інша назва: Фільтратор Атиопсис, Бананова креветка, Азіатська креветка фільтратор.
Походження: Азія
Розмір: 6,5-10 см
Температура води : 22-28 гр.С
Інші параметри: PH: 6.4 – 6.8, KH: 0 – 6, GH: 4 – 8, TDS: 100 – 160

Розмноження: солонувата вода для личинок
Поведінка: неагресивні
Складність утримання : легка

Креветка-фільтратор – термін, який з’явився зовсім нещодавно завдяки своєму хазяїну (прісноводій креветці), який останнім часом став дуже популярним. Друга назва креветок-фільтраторів – “віялові”. У них є і багато інших назв: бананова креветка, азіатська, Атиопсис молуккский, дерев’яна, лісова, Сінгапурська та ін. Ці креветки не зовсім такі, як усі інші. Їх відмінність криється вже в самій назві. Відрізняє їх від інших креветок наявність двох пар грудних ніг, які є віялами або як їх ще називають “мітелки”. За допомогою цих “мітелок” фільтратори добувають собі їжу. Взагалі, віяло – це та ж клешня, яка у кінці має розширення. Він складається з двох півсфер пружних щетин. Деякі з щетин мають на своїх кінцях гачки, щоб краще утримувати спійманий корм.

singaporeFlowerShrimp3Опис і походження
Батьківщиною Фільтратора Атиопсиса є Молуккские острова. Також вони населяють прісноводі водойми Малої Азії і Південно-східної Азії. Забарвлення цих креветок може мати різні варіації кольорів, від світло-коричневого до насичено червоного. Уздовж спини йде пісочно-жовта світла, рідше біла смужка. Часто на їх колір впливає ряд чинників : популяція, особливості раціону, лина, колір грунту і декорацій (якщо креветка знаходиться в акваріумі) і навіть настрій самої креветки. Атиопсис молуккский порівняно з іншими креветками великий 6,5 – 10 см. Креветки ці створені досить важкими, щоб під час їх “веерения” потоку води не вдавалося знести їх. Характером фільтратори полохливі і миролюбні, але можуть іноді пхнути яку-небудь рибку, якщо вона заважає їм фільтрувати воду. Із-за своєї лякливості ці креветки ховаються в затишні місця, особливо коли різко включається світло в акваріумі. Харчування вони собі добувають за допомогою тих же віял, якими фільтрують воду. У дорослих атиопсисов періодично відбувається линька. Тоді вони залишають свої великі шкірки, які інші креветки можуть з’їсти. Після линьки вони частіше ховаються і утримуються від їди.

Годування креветок

Живлення фільтраторів не обмежується, тим, що вони своїми віялами виловлюють самі у воді – їх треба підгодовувати. Годувати креветок треба кормом високої якості для мальків. І небажано, щоб корм після цього валявся на поверхні води і забруднював її. Щоб уникнути цього краще давати атиопсисам мотиль або сомові пігулки, просто кидаючи їх на дно. Також можна їх годувати замороженими мікроорганізмами (дафния, циклоп).

020 Атиопсис молуккскийСтатеві відмінності креветок

Статеві відмінності у атиопсисов полягають в розмірах. Самиці більше самців. У самців, зате розвиненіші передні “ходильні” ноги, які з віком збільшуються. Вони призначені не лише для ходьби, але і для утримання себе на водному потоці. Самиці, досягнувши 3 см розміру, можуть “заводити дітей”.

Розведення креветок

Досягнувши 3 см за розміром самиці можуть виношувати ікру. Вони викладають її на плеоподи. І після 2-3 тижнів личинки атиопсисов починають “скакати”. Личинка у атиопсисов дуже дрібна (біля 1мм), через що при успішних випадках підняття личинок проблематично підібрати дрібний корм. Успішних випадків розведення цих креветок на жаль відомо дуже мало. Креветка не розмножується в прісній воді, в ній личинки менше ніж за тиждень гинуть. Їм, як і креветкам Амано, потрібна солонувата вода.

www.rybkinet.com.ua

також читають: Окунь синій (риба-хамелеон) (Badis badis)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *