Окунь синій (риба-хамелеон) (Badis badis)

badis-ryiba-hameleon

Сімейство Бадиевие (Badidae).
Батьківщина рибок Південна Азія – Індія, Непал, Бангладеш, Бутан, озера, затоки і інші неглибокі водойми із стоячою водою.

Зовнішній вигляд рибок

Довжина 6,5-8см. Високе, сплощене тіло Окуня синього витягнуто в довжину. Забарвлення тіла рибки мінливе і залежить від довкілля, міри збудження рибки і умов її утримання. Саме з цією обставиною пов’язана її друга назва – риба-хамелеон. Основне забарвлення коричневе. У забарвленні спини переважає оливковий і чорно-блакитний відтінки. Черевце зеленувате або блакитнувате. Через усе тіло проходить чорна тонка смуга. У молодих особин на боці можна побачити 6-10 темних поперечних смуг. Колір плавників від жовтувато-зеленого до темно-блакитного. У самця профіль черева прямий, у самиці опуклий. Самці забарвлені яскравіше за самиць, особливо в період нересту. В цей час їх забарвлення стає особливо інтенсивним і красивим. Спинний плавник довгий, доходить майже до хвостового стебла і містить м’які і колючі плавникові промені. На хвостовому стеблі темна пляма. Хвостовий плавник має округлу форму. Анальний плавник зрушений далеко назад.

badis-ryiba-hameleonУмови утримання рибок

Цей вид акваріумних рибок прекрасно уживається з будь-якими видами нехижих риб. Найбільш активними є самиці окуня синього. Самці ж намагаються відразу визначити свою невелику територію навколо одного з укриттів і відсиджуються там тривалий час, випливаючи лише для того, щоб поїсти. При цьому самці дуже відповідально охороняють свої “володіння”, і якщо хто-небудь “зазіхне” на їх будинок, то це може закінчитися сумно, аж до вбивства.
Оскільки цей вид рибок веде прихований спосіб життя і особливо не приятелює з іншими видами риб, то їх краще утримувати в акваріумі з розсіяним освітленням і достатньою кількістю укриттів, печер і густих рослин. Густі рослини надають бадисам відчуття повної безпеки і дозволяють ховатися, що властиво їм від природи.
Окунь синій потребує грунту з тонкого піску. Вимоги до води в акваріумі у цих риб наступні: температура має бути від 20 до 26°С, жорсткість води – 5-20°, а кислотність 6.5-7.2 рН. Підміну води необхідно робити раз в десять днів. Що стосується живлення, то бадиси їдять виключно живий корм.

Розведення

У віці 4-6 місяців бадіси досягають статевої зрілості, тому можуть нереститися в загальному акваріумі. Найчастіше ікринки відкладаються в порожнини печерки або коряги, а також на піску і каменях, прикритими рослинами. Де ікра, здогадатися нескладно, оскільки самці не відходять від свого потомства, ретельного охороняючи його. Також можна спостерігати і таку картину: деякі самці готують нерестовища прямо в піску у вигляді дрібних ямок і піклуються про ікринки і мальків самостійно.

www.rybkinet.com.ua

також читають: Барбоидес витончений, або Барбус грацилис (Barboides gracilis)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *