Арнольдихтис (Arnoldichthys spilopterus) утримання розведення

Арнольдихтис

Батьківщина цієї рибки водойми Центральної Африки.
Рибка виростає довгою до 10 см. Тіло веретеновидної форми, плоске. Анальний плавник наближений до хвоста. Забарвлення спини коричнево-зеленувате, боки сріблясті із зеленуватим відливом, черево забарвлене в ясно-зелені кольори. Лусочки з малюнком і забарвлені темною облямівкою. Бік прикрашає чорна зигзагоподібна смужка, яка поширюється на хвіст. Верхня частина ока забарвлена в червонястий відтінок. На спинному плавнику яскраво виражена парна пляма.

АрнольдихтисУтримання в акваріумі

Для утримання зграйки рибок 10 особин, підійде акваріум місткістю від 100л. бажано витягнутий і не глибокий. Арнольдихтис (Arnoldichthys spilopterus) досить полохливі і рухливі тому акваріум слід накривати покривним склом що б рибки не вистрибнули. Акваріум густо засаджують рослинами, проте не забувають залишити місце для плавання. Рибки дуже чутливі до якості води, тому акваріумістові вимагається ретельніше стежити за чистотою в акваріумі і не піддавати своїх вихованців чинникам, які можуть спричинити захворювання рибок. Наявність суспензії у воді, бактерійним спалахам і так далі. Рибок можна містити з багатьма іншими мирними рибками, як сусіди підійдуть і мирні цихліди, приміром, апистограмми, так і лорикариевие, не кажучи вже про пецилиевих.

Параметри води для утримання рибок мають бути наступні: жорсткість – до 20°, рН 6-7,5, температура – 24-28 °С, рибка дуже любить свіжу воду тому або в акваріумі організовують протоку, або роблять щоденні підміни у кількості 1/10 від об’єму води в акваріумі.

Живлення

Рибки вважають за краще живитися живим кормом, в якості якого підійде мотиль, коретра, артемия. Але з часом, можливо, привчить рибу брати як сухий, так і заморожені корми, дуже добре підтримують забарвлення риби спеціальні штучні корми.

Arnoldichthys_spilopterus_13Розведення (розмноження)

Для нересту потрібний окремий акваріум місткістю не менше 80-100 літрів. У нього треба висадити декілька кущиків рослин. Температура води не більше 26-28°С. Кислотність 6-7 pH, жорсткість 2-8°dH. Рибок на пару тижнів тримають окремо один від одного і посилено годують живим кормом. Потім їх пересаджують в нерестовище. Самиця може наметати до тисячі дрібних ікринок. Інкубація може тривати до півтора діби. Мальки з’являються на світ через 2-6 днів і відразу плавають. Перший час їм дають коловерток і інфузорій. Надалі у міру зростання переводять на більші корми.

www.rybkinet.com.ua

також читають: Аспидорас зеленовато-бурий (Aspidoras poecilus)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *