Апистограмма-панда Нийссена (Apistogramma nijsseni) утримання розведення | rybkiNET

Апистограмма-панда Нийссена (Apistogramma nijsseni) утримання розведення

тривалість життя в неволі 4 роки

Апистограмма-панда Нийссена

У природі Апистограмма-панда Нийссена зустрічається в притоках ріки Укаяли в Перу. Віддає перевагу дрібним неглибоким річечкам з дуже чистими чорними водами, які багаті гуміновими кислотами, тримається на глибині не глибше за метр. На дні водоймою як правило багато листя і корча. У полі зору акваріумістів з’явилася відносно нещодавно, тому доки ще не завоювала великого визнання. Проте, завдяки привабливому забарвленню і відносній непримхливості може в недалекому майбутньому стати улюбленкою більшості любителів акваріумних рибок.

apistogramma-panda-niyssena_Зовнішній вигляд і статеві відмінності

Тіло Апистограмми-панди Нийссена витягнуте в довжину з плескате з боків. Округлий хвостовий плавник має помаранчеву окантовку. Черевні плавники витягнуті, жовтого кольору. Самицю і самця дуже легко відрізнити по їх забарвленню: самець має блакитнувато-бірюзове забарвлення з апельсиновою грудкою, самиці ж має яєчно-жовте забарвлення. У дорослих самиць на тілі видно 2 — 3 темних плями (як у панди) — посередині тіла, на зябровій кришці, і біля основи хвостового плавника. Також у самиць перші промені спинного і черевних плавників зазвичай мають чорний колір. У довжину самці зростають до 6-7 см, самиці — до 4-5 см.

зустрічається в притоках ріки Укаяли в ПеруУтримання

Апистограмма-панда Нийссена — мирна цихліда невеликого розміру. Територіальність проявляє тільки в період нересту, але навіть і в цьому випадку поводиться дуже м’яко і тактовно. Краще всього почуває себе в густо засадженому рослинами акваріумі, розміром від 50 літрів на пару рибок. Акваріумні рослини ця рибка не псує, проте досить кисла вода, в якій міститься рибка, підходить не для усіх рослин. Акваріум слід декорувати рихлим сипким, бажано темним грунтом, безліччю гіллястих коряжек а також різними укриттями: маленькими глиняними горщиками, гротами. В сусіди варто підбирати спокійних, віддаючих перевагу середнім і верхнім шарам води акваріумних риб відповідних розмірів, що переносять потрібні «пандою» умови мешкання. Оптимальні параметри води для утримання Апистограмми-панди Нийссена : dН 5-12°; рН — 5,5-6,5; температура — 23-30°С. Фільтрацію рекомендується здійснювати через торф’яний фільтр. Також потрібна аерація і щотижнева підміна води до 30 % об’єму акваріума. Тривалість життя в неволі залежить від умов утримання і не перевищує 4 років.

Apistogramma_nijsseni_Тривалість життя в неволіРозведення (розмноження)

 Розведення апистограмми-панди не вимагається багато місця, на пару виробників досить акваріума 10-12 літрів. Нерестовик декорують темним грунтом і яскравою зеленню. В якості субстрату добре підходить виварена шкаралупа кокоса, але також підійде будь-яке укриття. Нерест проходить таким чином: самиця, рухаючись по спіралі, приклеює до субстрату ікринки, а самець відразу їх запліднює. Продуктивність самиці — до 100 ікринок. Турбота про потомство цілком і повністю лежить на самиці, яка відганяє усіх хто ненавмисно наблизиться до гнізда (і навіть «свого» самця). Інкубаційний період триває 50 годин і вже на п’яту добу мальки плавають, вишукуючи наупліїв артемії, коловерток і інший дрібний зоопланктон. До Цього часу неспокійну самицю видаляють. Параметри води для розведення: жорсткість 6°, рН 5,5-6,0, температура 25-30 °С. Кількість самиць і самців в потомстві сильно залежить від кислотності і температури води під час нересту і вирощування мальків : із зростанням температури кількість самців збільшується.

тривалість життя в неволі 4 рокиwww.rybkinet.com.ua

також читають: Аплохейлихтис жовто-зелений (Aplocheilichthys spilauchen)

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(C) 2013-2018 RYBKINET