Апистограмма какаду (Apistogramma cacatuoides) утримання розведення

акваріумна рибка

Апистограмма какаду мешкає в південній частині басейну річки Амазонка (Перу, Бразилія і Колумбія).

У апистограмми какаду подовжене і сплощене з боків тіло. Бічна лінія переривчаста, верхня частина йде дуже близько від спини. Рот кінцевий з масивною нижньою щелепою. Забарвлення тіла від сірувато-жовтої до коричневої з блакитнуватим блиском на боці, спина оливково-зелена, груди і черево від жовтуватого до помаранчевого кольору. Темна смужка, що проходить від рила уздовж усього тіла і що закінчується на підставі хвостового плавника темною плямою у світлій окантовці, іноді може розпадатися на окремі плями. На спині темні плямочки, захоплюючі основу спинного плавника, у якого перші 2 смужки чорні, інша частина зеленувата з помаранчевим до червоного кольору кінцем. Інші плавники зеленуваті з рядами темних і світлих плямочок. Статеві відмінності: самець – кінець спинного і анального плавників значно загострений, перші колючі промені спинного сильно подовжені, черевні довгі, а зовнішній край хвостового сильно увігнуть; самиця – менше самця, забарвлена простіше в сіро-жовтий колір з блакитнуватим блиском і лише в період догляду за потомством стає насиченого лимонно-жовтого кольору з чорними подовжніми смужками. Самець апистограмми какаду в довжину може досягати 8-12 см, самиця 5-7 см

Apistogramma_cacatuoides_мешкає в південній частині басейну річки АмазонкаУтримання

Апистограмма какаду найбільш проста у утриманні і тому підходить як для досвідчених, так і для початкуючих акваріумістів. Рибка вважає за краще триматися в середньому і нижньому шарах акваріума. Характер у цього виду апистограмм досить миролюбний, але зустрічаються і виключення. Риби, особливо самиці, під час нересту, а також догляду за мальками стають дуже агресивні. Самиця захоплює територію біля укриття. Уся, захоплена самицями територія, складає “зону охорони” самцем. Але ця зона повинна перевищувати по площі сукупну, захоплену самицями територію, інакше самець піддається переслідуванням з боку самиць. Сімейку апистограмм какаду (зазвичай один самець і декілька самиць) можна містити в акваріумі, довжина якого складає від 0,5 м, разом з невеликими за розміром, рухливими акваріумними рибками, що мешкають в середньому і верхньому шарах акваріума. Ці рибки виступають в ролі чинника, спонукаючого самиць до захисту свого потомства. Акваріум насаджують різними акваріумними рослинами і обладнують різноманітними укриттями у вигляді корчів, печер з каменів і тому подібне. Кількість таких укриттів повинна перевищувати чисельність самиць. Для утримання і розведення апистограмм какаду вода може бути і м’якою, і жорсткою. Температура води знаходиться в межах 22-24°З, кислотність 6.8-7.5, а жорсткість від 5 до 20°. У просторому акваріумі містити можна декілька самців, але в цьому випадку можливі сутички, які загалом не приймають серйозних оборотів, але при такому варіанті необхідно вести спостереження за ними.

підходить як для досвідчених, так і для початкуючих акваріумістівРозведення (розмноження)

Розмноження цієї рибки не доставляє власникові ніякого клопоту і проходить без всяких приготувань. Самиця ховає ікру у своєму притулку, а сама на цей час дістає характерне жовте забарвлення. Самець займається охороною матері з потомством, патрулюючи територію. Ікринок з’являється на світ близько 80, і через 2-3 дні з них викльовуються мальки. Через 4-5 днів мальки дорослішають і починають самостійний пошук їжі. Годувати їх можна будь-яким кормом, відповідним їх розміром від живого – дафниями і коловертками, і до відповідного сухого. Із зростанням мальків їх перекладають на все більші різновиди корму. А з того моменту, коли сформується їх забарвлення, варто зайнятися селекцією для отримання найбільш яскравих особин в наступному поколінні.

мирна тереторіальна рибкаwww.rybkinet.com.ua

також читають: Апистограмма огненнохвостая (Apistogramma viejita)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *