Апистограмма Борелли (Apistogramma borellii) утримання розведення

Апистограма Борелли

Рибки досить невибагливі, але необхідно дотримуватися декількох правил – якості води, фільтрації, аерації, регулярної підміни води. Можна містити в невеликих акваріумах, бажана наявність живих рослин і укриттів.

Утримання

Можна утримувати парами. Але краще на одного самця підсадити декілька самиць. Кожна самиця вибере собі окрему територію, яку охоронятиме. Територія самця повинна перевершувати за розміром території усіх його самиць. Якщо в одному акваріумі живуть два самці, неминучі з’ясування стосунків, в яких виявиться домінант. Вода має бути м’якою (жорсткість до 15 dGh) і злегка кислою (pH 6,5), температура 25-28 градусів. Треба стежити за станом води, оскільки апистограмми погано реагують на погіршення її якості, досить часто її підмінювати і забезпечити хорошу аерацію. На дні акваріума, в якому міститися апистограмми, краще використати дрібний грунт, який рибки зможуть копати, це є необхідною умовою для їх розмноження при загальному змісті.

Дуже варіативний видЗовнішній вигляд і статеві відмінності

Тіло у Борелли веретеноподібне, високе. Основне забарвлення тіла сіро – блакитна, спина оливкова з блакитним блиском, голова і груди жовтого кольору. Кожна лусочка обрамлена темним. На боках малюнок з темних смуг, який може мінятися залежно від настрою риби. Плавники жовтого, цього – блакитного, помаранчевого кольору, залежно від вариетета риби.
У дорослого самця непарні плавники подовжені на кінцях загострені. Спинний плавник високий.

Самиці значно менше самця. Плавники коротші і закруглені. В період догляду за потомством самиця стає яскраво жовтого кольору. Перші промені спинного і черевних плавників набули насиченого темного кольору. Анальний плавник обрамлений чорною облямівкою.

Тіло у Борелли веретеноподібне, високеКорм

Поїдає живі, морожені і сухі фірмові корми дрібної фракції. Живлення має бути різноманітним і якісним. Не слід перегодовувати риб.

Розведення (розмноження)

Статева зрілість у апистограмм настає у віці 8-10 місяців. Пари апистограмми Борелли, що розмножуються, краще містити в окремому нерестовику, завдовжки 50-60 см (мінімальний об’єм п’ятнадцять літрів), хоча нерест відбуватиметься і в загальному акваріумі при підтримці певних умов. Але зберегти і виростити потомство звичайно легше в нерестовику. Акваріумісти обладнали нерестові місткості для апистограмм по-різному: деякі насипають дрібний грунт і саджають акваріумні рослини, інші цього не роблять, обмежуючись створенням укриттів з керамічних або пластикових трубок.

Пару відсаджують в підготовлену ємність з хорошою аерацією. Постепеннно підвищуючи температуру на 2-4 градуси, щодня підмінюють одну п’яту від об’єму води в акваріумі на м’якшу і кислішу воду. Деякі акваріумісти рекомендують підкисляти воду торфом. Вода безпосередньо перед нерестом повинна відповідати наступним параметрам: температура 25-26 градусів, жорсткість 2-6, кислотність – 6,5-6,8.

Самиця зазвичай метає ікру в укритті, але іноді вибирає для цього плоскі камені або поверхню листа. Вона відкладає 50-100 ікринок вишневого кольору, після чого доглядає і за ікрою, і за потомством. Самця після нересту слід відсадити, оскільки самиця починає відганяти його від ікри і може сильно травмувати. Період інкубації триває від трьох до шести діб, а ще через п’ять діб мальок пливе. З цієї миті малюків необхідно годувати: спочатку це можуть бути інфузорії і коловертки, а потім більший живий корм (науплии циклопа і артемії).

borelli Самиці значно менше самцяwww.rybkinet.com.ua

також читають: Апистограмма-панда Нийссена (Apistogramma nijsseni)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *