Апистограмма Агассіца (Apistogramma agassizi) утримання розведення

апістограмма

Апистограмма агассица в природних умовах мешкає в повільнотекучих і сильнозаросших річках басейну Амазонки. Риби мають численні варіанти колірного забарвлення.

Риби мають численні варіанти колірного забарвлення.Риби мають довге тіло, злегка стисле з боків. Основне забарвлення золотисто-коричневе. Уздовж усього тіла, починаючи від очей і закінчуючи хвостом, проходить смуга чорного кольору. Горло і черево риби має жовтуватий колір. На голові є присутніми декілька дрібних плям блакитного кольору. Плавники риби мають строкате контрастне забарвлення. Хвостовий плавник в середній своїй частині червоного кольору і ближче до свого краю має три смуги чорного і білого кольору, що облямовують. У самців анальний і спинний плавники мають загострену форму. Анальний і грудні плавники яскраво-помаранчевого кольору. Самиці приблизно в півтора рази дрібніші за самців і мають укорочені плавники і округлий хвостовий плавник. Її тіло має сіро-жовтий колір. Самці мають розмір 7-8 см, самиці – 4-5 см

Утримання

Утримувати риб треба невеликою групою, в якій на одного самця доводиться декілька самиць (на одного самця – 3-4 самиці). Об’єм акваріума має бути не менше 100 літрів. Акваріум має бути густо засаджений рослинами і мати велику кількість укриттів у вигляді великих каменів, корчів, густих кущів рослин.

Акваріумна вода повинна задовольняти наступним вимогам: температура 24-28°C, жорсткість dH 2-8°, кислотність pH 6,4-6,9. Особливо треба підкреслити той момент, що апистограмми погано переносять підвищену жорсткість води, в якій істотно скорочується їх тривалість життя. Риби дуже чутливі до забруднення води і наявності в ній органічних сполук. У зв’язку з цим в акваріумі має бути встановлений високопродуктивний фільтр води. Потрібна щотижнева підміна ¼ акваріумної води.

мешкає в повільнотекучих і сильнозаросших річках басейну АмазонкиСеред риб є присутніми ознаки агресії по відношенню один до одного. Домінуючий самець постійно ганяє інших самців. Серед самиць спостерігається аналогічна картина. Для того, щоб понизити кількість міжусобних воєн між рибами, потрібна наявність в акваріумі великої кількості укриттів. По відношенню до інших видів риб що живуть по сусідству в загальному акваріумі апистограмми неагресивні.

Живляться риби як живим (люлешник, мотиль), так і різними варіантами сухого корму у вигляді пластівців і гранул.

apistogramma-agassizii мирні до інших мешканців загального акваріумуРозведення (розмноження)

Своєї статевозрілості апистограмма агассица досягає до піврічного віку.

Риби не складні в розведенні. Для нересту підходить той же акваріум, в якому риби постійно мешкають або нерестовий об’ємом від 30 літрів. В якості нерестового субстрату підійде квітковий горщик відповідного розміру, який необхідно покласти на бік або шкаралупа кокосового горіха.

Один самець зазвичай нереститься одночасно з декількома самицями, кожна з яких має своє власне укриття. Добитися нересту і високого відсотка заплідненої ікри можливо тільки при загальній жорсткості води dH не вище 6° і кислотності pH 6,4-6,9. Стимулом до початку нересту є поступове підвищення температури води до 28°С і часта її підміна.

В процесі нересту самиця відкладає 200-300 ікринок на внутрішню вертикальну поверхню свого укриття. Відразу після нересту самиця охороняє ікру. В цей час вона проявляє ознаки агресії до усіх риб, що знаходяться в акваріумі.

Ікра інкубується впродовж 3-х днів, після чого з’являються личинки, які знаходяться в укритті ще 3-4 дні, після чого під спостереженням самиці мальки випливають з нього і починають живитися. У цей період їх годують дрібними циклопами, інфузоріями і науплиями артемій.

Відразу після того, як самиця з мальками виплила зі свого притулку, самця треба відсадити. А після двотижневого терміну відсаджують від мальків і самицю.

статевозрілості апистограмма агассица досягає до піврічного вікуwww.rybkinet.com.ua

також читають: Апистограмма какаду (Apistogramma cacatuoides)

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *