Аностомус звичайний утримання розведення

забарвлення дорослого аностомуса

Аностомус звичайний (Anostomus anostomus)

батьківщина цієї рибки р. АмазонкаБатьківщина цієї дуже красивої рибки важкодоступні місця таких річок як Амазонки і Оріноко.Це дуже популярна рибка серед акваріумістів. Проте начищаючому акваріумістові не можна порекомендувати почати свій розвиток, з утримування цих рибок.

Аностомус має яскраве забарвлення, що дуже привабливо в порівнянні з іншими рибами. У аностомуса дуже цікаве закінчення голови “рило, що нагадує, підняте вгору”, оточене товстими губами. Така будова рота у риби робить можливим здирання на вертикальному листі і пагонах рослин наростів з водоростей. Проте якщо риба захоче підняти корм з дна, вона перевертає своє тіло набік або перевертається спиною в низ. Забарвлення доповнюють широкі смуги кавового і золотого кольору тіла, що йдуть уподовж, по краях що переходять в зигзагоподібні лінії. Поряд з хвостом знаходитися червона яскрава пляма. Зростання рибки можна визначити по тону рибки, чим старше, тим темніше забарвлення. Плавники забарвлені в червоний колір. Самиці виглядають більш блякло, ніж самці і мають повніше черевце. Перед нерестом самці забарвлюються контрастний червонястий відтінок. Довжина рибок в природному середовищі близько 19 см, в неволі виростають трохи менше.

Аностомус дуже мирна рибка його краще містити зграєю по 6-8 шт. Звичне для себе положення у воді, це коли рибка плаває в товщі під невеликим нахилом.

Ці рибки справжні помічники акваріуміста, по боротьбі з водоростями, проте при недостатку рослинної їжі можуть поживитися і ніжними рослинами. Тому акваріум для утримання рибок береться об’ємом не менше 150л і густо засаджується рослинами. Так само створюється достатня кількість укриттів у вигляді каменів, гротів корчів. Головне не перестаратися і залишити вільні місця для плавання риб.

 помічники акваріуміста, по боротьбі з водоростямиПараметри води наступні: жорсткість dH 4-16°, pH 5,5-7,0. температура 22-28°С потрібна постійна фільтрація і аерація води, а також її періодична підміна – один раз в два тижні ¼ частини від об’єму води в акваріумі.

Годування. Рибки поїдають будь-який корм як рослинний, так і білковий, проте рослинних кормів повинно бути більший. Рибка може живитися і замороженими кормами, люлешник, мотиль, артемия, циклопи, головне, що б корм знаходився, як можна довше в товщі води, оскільки рибам із-за стояння рота дуже важко підбирати корм з грунту.

самець і самка аностомусів звичайнихРозмноження

У акваріумах Аностомус розводитися дуже рідко відомі лише одиничні випадки отримання потомства від цих рибок.

Акваріумісти, у яких вийшло отримати потомство у цієї риби розповідають, що перед нерестом риби забарвлюються в яскраві тони. Розмноження риб в неволі відбувається в зимовий перерод, як і в природі. Нерест проходив в загальному акваріумі . температуру води піднімали до 28-30°С і встановлюючи потужну фільтрацію і продування води повітрям. Самиця відкладала близько 500 ікринок на листя рослини, виробників після нересту відразу прибирали, а через дві доби з’являлися личинки. Стартовим кормом, для яких, служив живий пил.

anostomus групоюwww.rybkinet.com.ua

також читають: АФИОСЕМИОН ПІВДЕННИЙ

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *