Аномалохромис Томаса утримання розведення

Тривалість життя аномалохромиса томаса 6-8 років

Anomalochromis thomasi населяє Сьєрра-Леоне і ЛіберіюАномалохромис Томаса (Anomalochromis thomasi) населяє Сьєрра-Леоне і Ліберію.

Рибка має тіло подовженої форми. Голова велика. Хвостове оперення віялоподібної форми. Спинний плавник подовжений сріблястого або зеленуватого кольору, з червонястою окантовкою. Також червону окантовку має хвостове оперення. Спинний і анальний плавники мають подовжену форму і загострені на кінці. Є декілька різновидів забарвлення тіла риб – блакитнуватого, жовтуватого, зеленуватого і червонястого. По усьому тілу риби на лусці є маленькі плями зеленуватого або блакитнуватого кольору. Також різне забарвлення можуть мати голова і груди риби. Вона може бути жовтуватою або золотистою. На голові риби є присутньою смуга темного кольору що проходить упоперек ока до потиличної області. Також видимі темні смуги тіла риби, що йдуть вздовж і поперек. У момент переляку або певного дискомфорту у риб ці смуги можуть бліднути, а то і зовсім пропадати і навпаки, в переднерестовий період і під час залицяння за мальками ці смуги набули насиченого кольору. На відміну від самців, у самиць анальний і спинний плавники округлої форми. Крім того, вони менше самців і на тілі є червонясті цятки. У акваріумних умовах розмір риб досягає: самців – 12 см, самиць – 9 см

Аномалохромис Томаса в цілому миролюбна рибка, яка непогано уживається з не дуже спритними рибами із спокійним характером. Основну частину часу риби проводять в нижньому і середньому шарах води акваріума. У акваріумі необхідно тримати групу з 5 – 6 риб, для того, щоб вони сформували між собою пари.

anomalohromis-tomasa миролюбива рибкаАкваріум для аномалохромисов Томаса повинен мати об’єм від 100 л. Його дно слід декорувати різними рослинами, бажано з жорстким листям і розвиненими коренями, і різними укриттями у вигляді нагромаджень з великих каменів, корчів, а також великими плоскими каменями, які служать місцем для ікрометання риб.

Параметри води повинні відповідати наступним значенням: температура 22-26°С, жорсткість dH 4-12°, кислотність pH 6,2-7,0. Риби дуже погано переносять різкі зміни температури, тому за нею слід стежити особливо ретельно. Потрібно фільтрацію, аерацію і щотижневу підміну ¼ частини води.

Аномалохромис Томаса споживає живий корм і замінники.

Anomalochromis погано переносить зміну температуриРозмноження

Статевозрілість у аномалохромис томаса настає у віці 7-9 місяців. В цей час у риб утворюються постійні пари, які ділять між собою території в акваріумі і завзято їх охороняють.

Нереститися риби можуть як загалом, так і в спеціально відведеному для цього нерестовому акваріумі. В якості нерестовика можна узяти акваріум об’ємом від 50 л. На його дні необхідно розмістити корчі, великі камені, покласти один великий плоский камінь і висадити декілька кущів широколистих рослин. Стимулом до початку нересту є підвищення до 26-28°С температури води, а також підміни 1/3 частини акваріумної води свіжою. Також стимулює нерест годування риб люлешником і энхитреусами.

Перед нерестом самець розпрямляє усі свої плавники, приймає контрастне забарвлення і невідступно йде за самицею. Через деякий час самиця проявляє увагу до самця, її забарвлення стає яскравіше і вона залучає самця до великого плоского каменю або листа рослини. Передбачуване місце нересту попередньо старанно очищається від бруду і наростів з водоростей після чого починається процес ікрометання. Самиця притискається до поверхні каменю і відкладає порцію ікри, а самець негайно її запліднює. Процес нересту триває близько години. Впродовж цього часу самиця відкладає до 400 ікринок блідо-зеленого кольору. Як і у усього сімейства цихлових, перший нерест може закінчитися тим, що виробники з’їдять усю свою ікру, але сильно хвилюватися із цього приводу не варто, наступного разу риби будуть дуже хорошими батьками.

За ікрою доглядають обидва виробники, обмахуючи її своїми плавниками і прибираючи бліду ікру, що зіпсувалася. Мальки з’являються через 3-5 днів і відразу ж починають плавати у пошуках корму. В цей час їх годують коловертками, нематодами, циклопами, а трохи пізніше починають давати артемий.

Тривалість життя аномалохромиса томаса в акваріумних умовах складає близько 6-8 років.

www.rybkinet.com.ua

також читають: АФИОХАРАКС АНИСИТСА

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *