Анциструс звичайний утримання розведення

дорослий сомик

Сімейство Кольчужні соми (Loricariidae)

Ареал мешкання : батьківщина анциструса – річка Амазонка в Південній Америці. Віддає перевагу швидкоплинним водам річок, гірських струмків, але може зустрічатися і в лісових озерах і болотах.

батьківщина анцитруса АмазонкаУтримування

Сомик анциструс досить простий в утриманні. Рибка мирна, добре уживається практично у будь-якому прісноводому тропічному акваріумі з температурою 22-26 С. Витримує зміни температури від 18 до 33 С. В акваріумах адаптувалася практично до будь-якого складу води, хоча в природі живе в основному в слабокислій. Любить чисту, збагачену киснем воду. Тому бажана інтенсивна аерація води, в потоках якої анциструсы і вважають за краще триматися. Акваріум має бути досить густо засаджений рослинами і містити різні укриття, в яких і люблять знаходитися ці рибки. Бажана наявность корчів, які ці сомики із задоволенням скребуть. Самець анциструс экстериторіальний і активно захищає вибране укриття. Рибки присмеркові, найбільшу активність проявляють увечері. Живляться різними обростаннями з усіх поверхонь акваріума. У разі нестачі корму можуть почати скребти рослини і псувати їх, особливо молоді пагони. Частково живляться залишками корму від інших мешканців штучної водойми. За наявності групи анциструсів або їх скупченні в невеликому акваріумі потрібна додаткова підгодівля цих тварин рослинною їжею. Можна використати обшпарений салат або капусту. Підійдуть і промислові корми для рослиноїдних риб.

сомик зі своїм потомством

Розведення

Розведення сомів анциструсів досить просте. Самці відрізняються від самиць наявністю “рогів” – шкірястих відростків на голові. У самиць вони відсутні або слабо виражені. До того ж самці стрункіші. За хороших умов утримання ці рибки можуть відкласти ікру навіть в загальному акваріумі, якщо знайдуть відповідні укриття. Але мальки в цьому випадку навряд чи виживуть. При цілеспрямованому розведенні анциструсів використовують як парний так і груповий нерест. У останньому випадку при розведенні використовують групу з 2 самців і 4-6 самиць. Обов’язковою умовою розмноження є наявність в нерестовому акваріумі, об’ємом від 40 літрів, укриттів. Краще всього використати керамічні або бамбукові трубки, відповідного діаметру. Але можна і камені, корчі.

Провокує нерест анциструсів підміни третини води на свіжу, посилена аерація і невелике пониження температури. Якщо самиці готові до нересту, а в цьому випадку вони виглядають дуже товстими, то він може статися вже на наступну ніч. У разі затримки, підгодовувати виробників можна прямо в нерестовику рослинною їжею, але обов’язково треба чистити залишки корму, що б вони не загнивали. Нерест зазвичай відбувається в темряві. Самець вибирає відповідне місце для ікри і ретельно його очищає. Самиця відкладає на це місце 40 – 200 ікринок у вигляді грона рожевого кольору. Надалі самицю треба видалити, а самець охоронятиме потомство, чиститиме ікринки і створюватиме для них потік води. Ікра дозріває за 4-7 днів, залежно від температури води. У течії цього періоду самець анциструс не живиться.

Якщо ікра була відкладена в загальному акваріумі, то можна спробувати її врятувати. Для цього ікру переносять в іншу посудину з тим предметом, на якому вона відкладена. Якщо це неможливо, наприклад вона знаходиться на склі, потрібна акуратно її відокремити.

Коли у личинок, що вилупилися, розсмоктується жовтковий мішечок і вони розбрідаються по акваріуму, самця треба видалити. З цієї миті мальків треба починати годувати. Можна використати різні промислові корми для мальків. Особливо зручні пігулки для годування сомиків. Підійде дрібно розтертий рослинний корм і навіть живий пил. При регулярному годуванні, не менше три рази на день, підтримці чистоти в акваріумі, щоденній підміні п’ятої частини води, мальки ростуть дуже швидко. З десятимісячного віку вони вже здатні самі розмножуватися.

www.rybkinet.com.ua

також читають: АНОМАЛОХРОМИС ТОМАСА

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *