Анциструс блакитний утримання розведення

житель прісноводного акваріума

Анциструс блакитний (Ancistrus sp.)  Ancistrus крупним планомЦей сомик є, напевно, в кожному акваріумі. Невибагливий тихий, схожий на скромного старого дракона, що прилетів з якої те середньовічної казки. Подібність з дракона особливо помітна, якщо анцик – дорослий самець. Тоді на його морді виразно видно псевдощупальця-шпильки – зброя анцика для захисту потомства і місця харчування.Росте сомик невеликим: максимальний розмір самця 15см, хоча і це дуже рідко. Зазвичай самці не зростають більше 13 см. Самиця трохи менша по розмірах.
Ариал мешкання цих рибок : басейн Амазонки, Гайана, Бразилія, Перу.

Утримання

Утримування цих рибок зазвичай не викликає особливих проблем, вони прекрасно живуть і в прохолодній воді 22° і в теплій до 28°. Анциструси – вічні трудяги. Не хвилини спокою. Постійно на протязі усього часу пильнування ці сомики знаходяться у пошуках їжі на дні, стінках акваріума, рослинах. Ці сомики дуже люблять тінь і приглушене світло. Якщо освітлення в акваріумі занадто яскраве ці рибки почувають себе незатишно, намагаються забитися в яке нибудь затенненное місце. Цю особливість сомиків-анциструсів потрібно враховувати при висадці рослин. Обов’язково має бути декілька місць, в яких є тінь. Дуже цікава поведінка сомика у момент стресу (наприклад раннім зимовим ранком несподівано включити світло) – забарвлення його різко міняється з майже темної на ясно сіру, світлокоричневу – сомик “блідне”. Потім, коли переконується, що все гаразд забарвлення знову набирає свій колір.

Живиться сомик в основному залишками основного корму, який Ви даєте усім рибкам. Любить рослинну їжу. Анциструси прекрасно поїдають мотиля і люлешника, свіжоморожених дафний і циклопів. Додатково в їх раціон можна включати обшпарене листя салату, кропиви.

трудяга анцитрус

Розмноження

Розмноження сомика вимагає від акваріуміста деяких підготовчих робіт. Поперше бажано окремий від усіх риб акваріум. Подруге необхідно імітувати сезон дощів, для чого треба робити підміни 30% води кожний день з посиленою аерацією, температуру води знизити до 20°. Влаштуйте для сомиків укриття, що нибудь схоже на маленькі затінені печери, затишні місця. Коли самиця з самцем готові для розмноження. Самець починає посилено чистити вибране затишне місце. Потім самиця відкладає ікринки, які тутже запліднює самець. Самець ретельно охороняє гніздо, ганяє усіх, кого побачить. Піклується про ікринки, овіваючи їх свіжою водою. Мальки виводяться на шостий день.

Якщо у Вашому акваріумі декілька сомиків-анциструсів, і вони усі самиці, то одна з самиць змінить стать і стане самцем. З усіма ознаками самця, з шпильками на обличчі і з можливістю запліднення ікринок.

група молодих анцитрусівwww.rybkinet.com.ua

також читають: АНОСТОМУС ЗВИЧАЙНИЙ

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *