Амека глянсова утримання розведення

Ameca splendens є жадібною на їжу

самець і самкаАмека глянсова (Ameca splendens) відноситься до сімейства Goodeidae (Гудиевые). Ареал мешкання в природі – південно-східна Мексика (річки Рио Теухитлан і Рио Амека), а також Халиско. Амека віддає перевагу нечисленним дрібним проточним водоймам, які помірно або сильно заросли травою.

Статеві ознаки такі – самці трохи дрібніші за самиць, але їх забарвлення набагато яскравіше ніж, у самиць. Спинний плавник самців більший, а на хвостовому плавнику жовта облямівка. У самиць по усьому тілу є розкид темних плям. Також у самиць хвостовий плавник прозорий, а у самців по краю хвостового плавника проходить жовто-чорна смуга. Самці, які вже стали дорослими мають жовті краї спинного і анального плавників. У самців домінуючих спинний плавник більш високий, а задня частина тіла має відлив зелено-металевого забарвлення, черевце жовто-помаранчеве. Основним забарвленням Ameca splendens є сріблястим, з дзеркальними окремими лусочками, причому уся бічна лінія має темне забарвлення. Спинних променів у амеки 13-14, грудних 14-15, черевних 6-7, анальних 15-16. Забарвлення рибок стає інтенсивніше, у тому разі якщо рибки знаходяться у збудженому стані. Середні розміри рибок такі: самиці 8-12 см, самці 7-8 сантиметрів.

Для успішного утримання амеки, кількість особин в акваріумі має бути в межах 4-х пар. Кількість води для видових акваріумів повинна відповідати 120-ти літрам, а для загального акваріума не менше 160-ти літрів.

Утримування Амеки глянсової

Основною умовою утримання є те, що акваріум має бути обов’язково закритий згори кришкою. У акваріумі має бути фільтрація, а також аерація води і зрозуміло, щотижнева заміна води 10-15% її об’єму. Бажано, щоб було і природне освітлення, якщо це можливо, то інтенсивне (для активнішого зростання водоростей). Простір для пересування амеки має бути обладнаний рослинністю по краях акваріума, корчами, каменями і гротами. У сусідах у амеки мають бути риби рівних з нею розмірів.

Особливості Амеки глянсової

У природних умовах глянсової амеке загрожує неминуче вимирання. У акваріумах кількість цих риб практично стабільна. Амека глянсова є єдиним видом з роду Аmeca. У природі цей вид вже практично неможливо зустріти.
Рекомендації по параметру і температурі води

Вода в акваріумі має бути м’якою (до 10ºdGH), жорсткість середня (10-20ºdGH) або жорстка (понад 20ºdGH).

Параметри температури варіюються в межах 25-28ºC. Також дуже бажано в нічний час доби температуру води знижувати на 5ºC. Амека глянсова порівняно легко може витримувати пониження нічної температури до 15ºC.

група рибокГодування амеки глянсової

Корм амеки глянсової такій же, як і для всеїдних риб: сухий, заморожений або будь-який живий. Бажана наявність в акваріумі плаваючих рослин. У живленні домінуючим є рослинний корм (пігулки і пластівці, морські водорості, індійська папороть, водяні гіацинти, водна гліцинія, листя шпинату і салату, пюре із зеленого горошку, ряска, спирулина, кабачки цукіні). А також живий корм – креветки. Амека глянсова є рибкою жадібною на їжу, і необхідно стежити, щоб рибка не з’їла мальків інших рибок, які можуть поміститися у неї у роті. Амека глянсова велика любителька зелених, синьо-зелених і нитчастих водоростей, але, на жаль, на превеликий жаль “чорною бородою” не живиться.

Розмноження амеки глянсової

У самиці передня частина анального плавника перетворена в гнучкий андроподиум або андроподий, який використовується рибкою для запліднення. Статеве дозрівання настає через 5-6 місяців. Самиця, яка готується до пологів, нагадує повітряну кулю. Під час годування самиці іноді можуть ганяти своїх сусідів по акваріуму і не давати їм годуватися.

Глянсова амека є рибкою гіперактивною. Іноді самці один з одним б’ються за право своєї першості. Вони встають один перед одним, потім розпускають плавники і роблять спробу ударити суперника хвостом. Іноді, в пориві суперництва можуть один одного і покусати. Після цих сутичок досить швидко встановлюється альфа-самець, у якого потім на кінці хвоста можна помітити прояв яскраво-жовтого півмісяця. Самці, же, які коштують рангом нижче, мають бліде забарвлення.

Якщо в акваріумі мешкає 2-3 самці, то самці, які мають нижчий ранг, внаслідок постійного стресу, можуть навіть загинути. А тому необхідно на 20-30 самиць мати не менше 8-10 самців. Своїм органом для спаровування – псевдофаллусом або гониподием самець свою сперму вносить в самицю.

Зародки поживні речовини отримують з тіла матері, тобто через трофотенії, які є зародковими придатками. Вони сполучені із слизовою оболонкою яєчників за допомогою ворсинок. Мати також має здатність регулювати газообмін.

Через 60 днів, у самиці починаються пологи. Народжується від 5 до 40 особин. Впродовж 24-го годинника після народження у потомства ще помітні трофотенії. Годувати мальків рекомендується живим дрібним і сухим кормом, а також мальки з великим задоволенням можуть проїдати артемию. Батьки канібалізмом не займаються, а тому своє потомство не поїдають.

www.rybkinet.com.ua

 також читають: АНЦИТРУС БЛАКИТНИЙ

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *