Альтолампрологус кальвус утримання розведення

тереторіальна рибка

Лампрологус-бабочка (Altolamprologus calvus)

Altolamprologus Один з найбільш популярних у любителів африканських цихлід ендемік озера Танганька. Відрізняється оригінальною формою тіла, насиченістю візерунка, відносною непримхливістю.
Максимальна довжина – 13 см.

Статеві відмінності: Дорослі самці кальвусів набагато більші за самиць. Самці мають щільніше забарвлення (вертикальні смуги видимі менш контрастно, а тіло усипане яскравішими точками) і подовжені черевні плавники.

Сумісність: Територіальні, виражена внутрівидова агресивність. Рослини не ушкоджують. Можна утримувати з іншими танганьськими цихлідами.

Утримування: Акваріум від 100 л на пару. Оптимальні умови для декількох пар – акваріум від 250 л. Грунт: пісок, велика кількість укриттів з каменів створюючи печери і тріщини. До рослин байдужі. Кількість укриттів повинна перевищувати кількість особин. Ці притулки служать для нересту, укриттям для підростаючої памолоді і дорослих риб. При облаштуванні акваріума необхідно врахувати, що самиці укриття потрібні в першу чергу і розмір порожнини має бути таким, щоб вона могла там сховатися від настирного самця. Ростуть повільно і приблизно до статевозрілості досягають максимального розміру.

оригінальна форма тілаОптимальні параметри води: Т=23-26°С, GH 8-25°, рН 7-9, ефективна фільтрація, регулярна підміна води на свіжу (до 25% щотижня).

Корм: для хижаків; сухий, морожений або живий. Обережно, може переїдати.

Розведення: Статевозрілість в 15 місяців. Нерестяться в загальному акваріумі. Параметри води як при змісті. Під час спаровування самці можуть стати занадто агресивними по відношенню до самиць. Нерест парний або у великих об’ємах по черзі – 1 самець 3-4 самиці. Нерест відбувається потайно. Самиці зазвичай вибирають печери з вузьким входом достатні для неї однієї, і в цю тріщину або всередину раковини відкладає ікру, самець знаходитися зовні або частково проникає всередину і випускає молочко біля входу. Молода самиця відкладає близько 70 ікринок, доросла до 200 ікринок. Самиця рідко покидає кладку. Приблизно через тиждень мальки вільно плаватимуть.

Додаткова інформація: Дуже чутливі до хлору, гинуть при лікуванні хлорвмісними препаратами.

рибки чутливі до хлоруwww.rybkinet.com.ua

також читають анцитрус звичайний

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *