Акара плямисто-блакитна утримання розведення

акара

  Зовнішній вигляд і особливості поведінки плямисто-блакитніх акар.

Дорослі акари можуть досягати в акваріумах розміру в п’ятнадцять сантиметрів, але такі екземпляри зустрічаються досить рідко. У мене вони зростали максимум до 13 см, і, в основному, самці, самиці ж дещо дрібніші. Крім того, самці масивніші, забарвлені яскравіше, закінчення їх плавників довші. Нерідко у самців є невеликий наріст на голові, хоча він значно менший чим наприклад, у бірюзової акари.
Часто можна чути, що блакитні акари дуже агресивні риби. Так, іноді зустрічаються агресивні екземпляри, але це не норма, а виключення. Звичайно ж, утримувати акар слід з рухливими рибами середніх розмірів, але не з хижаками. З іншими цихлідами, акар утримувати не рекомендується, особливо в невеликих акваріумах, оскільки обов’язково виникатимуть бійки. Краще до них підселяти дорослих барбусів, гурамі, різних сомів і тому подібних.
Блакитні акари є моногамними рибами, тобто створюють міцні сім’ї, що складаються з самця і самиці.
Хороші пари рідко сваряться, часто нерестяться і самостійно виходжують потомство. Але пари утворюються зазвичай у молодому віці. Я не раджу купляти окремо дорослих самця і самицю, оскільки є велика вірогідність того, що риби “не зійдуться характерами”.

акара у всій своїй красі  Акваріум для утримання блакитних акар.

Для утримання пари акар, потрібний акваріум об’ємом від 100л з живими рослинами (з міцним листям), укриттями з коряг і великих каменів і вільним місцем для плавання. Для оптимального утримання цієї рибки потрібні наступні параметри води : жорсткість 6-30°, рН 6.0-8.5, температура 20 – 28°С. Потрібні сильна фільтрація і аерація, щотижнева підміна до 30 % об’єму води.

Годування блакитних акар. Захворювання акар.

Годувати риб слід живими, сухими (гранули, пластівці), мороженими високоякісними кормами. У природі ця рибка є мікрохижаком.
Акари досить витривалі риби і потрібно добре “постаратися”, щоб вони захворіли і, тим більше, загинули.
Дуже часто у брудних акваріумах із старою водою у дорослих акар утворюються на голові сильні нариви, які нерідко призводять до сумних наслідків. Лікувати таких риб дуже складно і хвороба може перейти в хронічну стадію.

пара акар у всій красіРозведення (розмноження) блакитних акар

Нерест акари блакитнувато-плямистою може проходити як в окремому акваріумі так і в загальному. Нерестовик має бути помірно засаджений рослинами з різними укриттями і об’ємом від 50 л. Для грунту беруть пісок і на нього укладають великі плоскі камені. Параметри води для розведення: жорсткість 6-20°, рН 6,5-7,0, температура 25-28°С, постійна аерація. Стимулом до нересту служить: часте додавання свіжої води (20-30%), посилення аерації і підвищення температури на 2-3°С. Субстратом для ікри є плоскі великі камені, корчі, глиняні квіткові горщики і ямки в піску. Під час нересту акари стають дуже агресивними і ретельно захищають свою територію. Самиця метає від 300 до 1000 ікринок. Іноді буває, що першу кладку з’їдають, але надалі це припиняється. Інкубаційний період залежить від температурного режиму і триває від 3 до 8 діб. Після вилуплення батьки переносять личинок у роті в заздалегідь приготовані ямки в піску. Ще через 4 діб мальки починають плавати і їх можна починати годувати живим пилом, коловертками, науплиями рачків, нематодами. Акара блакитнувато-плямисті дуже дбайливі батьки. Вони постійно доглядають за потомством: годують мальків, розжовувавши їм шматочки корму.

www.rybkinet.com.ua

також читають акара “Дженаро Херрера”

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *