АКАРА МАРОНІ (Cleithracara maronii, Aequidens maronii)

акара

У природних умовах акара мароні зустрічається у водоймах зі стоячою або повільнотекучою водою Гайани, держави, розташованої в північно-східній частині Південної Америки.

aequidens-maroniiРиба має досить високе тіло, злегка витягнутої форми і приплюснуте з боків. У неї велика голова і очі. Забарвлення акар мароні жовто-червоного кольору, в період емоційного стану вона може змінюватися до коричневого або сіро-жовтого. На лусці риби виразно видимі маленькі коричневі точки. У верхній частині тіла, трохи ближче до хвостового оперення є велика пляма темного кольору, від якого вниз, а іноді і в бік голови йде темна широка смуга. Така ж смуга проходить поперек очей риби. Плавці мають забарвлення від жовтувато-зеленого до коричневого кольору. Анальний і спинний плавці мають білу облямівку. Самці крупніше самок, з більш контрастним забарвленням. В акваріумних умовах розмір риб досягає 10 см. Основну частину часу риби проводять в нижньому і середньому шарах води акваріума.

Утримування акари мароні в акваріумі

Акара мароні рибка територіальна, але при цьому досить спокійна і миролюбна. Утримувати в акваріумі її бажано невеликою групою з 6-7 риб. Для їх утримання потрібен акваріум об’ємом від 100 л і довжиною від 80 см. В акваріумі повинна знаходитися велика кількість укриттів у вигляді каменів і великих корчів. По периметру акваріум необхідно засадити рослинами з широкими жорсткими листками. В якості грунту можна застосувати дрібну шліфовану гальку або великий річковий пісок.

Параметри води повинні бути наступними: температура 22-25°С, жорсткість dH 5-20°, кислотність рН 6.3-7.3. Вкрай необхідна високоефективна фільтрація води, а також її аерація і щотижнева підміна свіжої у кількості не менше ¼ частини від всього об’єму води в акваріумі.

Cleithracara_maroniХарчуються акари мароні різноманітними живими і замороженими кормами, і їх замінниками. Потрібне періодичне підживлення кормами рослинного походження.

Розведення _ розмноження акари мароні

Статева зрілість у акар мароні настає по досягненні ними 10-місячного віку.

Нереститися риби можуть як загальному, так і в окремому нерестовому акваріумі, обсяг якого повинен бути не менш 80 л. В нерестовику в якості грунту повинен використовуватися тільки пісок. Також необхідно в нього покласти кілька великих плоских каменів і висадити кущі широколистих рослин, наприклад, ехінодоруси.

Температуру води слід підвищити до 27-28°С, при цьому її жорсткість повинна бути в межах 6-8°.

Стимулом до початку нересту є підміна ¼ частини акваріумної води на свіжу, попередньо відстояною протягом двох діб. Перед нерестом акари старанно працюють, викопуючи невеликі ямки в грунті, в які будуть поміщені виклюнувші личинки мальків. Потім виробники приймаються за підготовку передбачуваного місця для ікрометання, в якості якого зазвичай виступає великий плоский камінь. Вони його очищають від забруднень і водоростей.

В процесі ікрометання самка виметує до 300 ікринок. Ікра інкубується протягом 4-6 днів, а ще через 6-8 днів з’являються мальки, які відразу ж починають плавати під посиленим контролем своїх батьків і харчуватися. В цей час їх годують живим пилом, а трохи пізніше артемією. Слід зауважити, що бувають випадки, коли батьки з’їдають все своє потомство. У цьому випадку не варто впадати у відчай, тому що в наступний нерест такого вже не повториться. Також причиною того, що виробники їдять свою ікру є різка зміна інтенсивності освітлення нерестовика, коли риби лякаються і намагаючись врятувати свою ікру беруть її до себе в рот і проковтують.

Тривалість життя акар мароні в акваріумних умовах становить близько 7-9 років.

акараАкваріумні рибки

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *