Агамикс білопятнистий (зірчастий, крапчастий) утримання розведення

сомик у всій своїй красі

Агамиксис белопятнистый (Agamyxis pectinifrons)

Ареал: Бразилія, Перу (Ріка Амазонка)
Місце існування : Невинні лісові озера, повільно проточні струмки, канави. В основному тримається у узбережь, на мілководдях з великою кількістю корчів і дерев, що впали.

 Ареал: Бразилія, Перу (Ріка Амазонка)Особливості

Агамикс уміє видавати досить гучні звуки, за що прозвав співаючим сомом або сомом, що бурчить.
Виловлювати з акваріума агамиксиса треба не сачком, а пластмасовим кухлем або скляною банкою.
При безпосередньому контакті може нанести рани своїми гострими плавниками.

Статеві відмінності

Самець стрункіший за самицю, має яскравіше забарвлення і яскраві крапочки на вусах. Самиця повніша, має розвинене велике безформне черевце.

Утримування

Для дорослих особин потрібний акваріум від 100л. Тримається в придонних шарах води. В якості грунту переважний крупний пісок, дрібні камінчики і гравій.

Вода: рН 6-7,5°, dH 4-25°, фільтрація, аерація, щотижнева заміна 25-30% об’єму води. Температура: 22-26° C . Освітлення акваріума приглушене (присмеркове).
Акваріум необхідно оформляти рослинами, в т.ч. плаваючими, каменями, корчами, залишаючи досить простору для плавання.

відпочинок на корязіЖивлення

До складу раціону повинні входити різноманітні корми: живі, сухі, рослинні (до 25%) і комбіновані корми. Годування роблять ближче до вечора. Агамікс не знає помірності в їжі і схильний до переїдання.

Сумісність

Характер мирний, полохливий. Можна утримувати з будь-якими видами мирних риб з схожими параметрами утримування.

Розведення

Статевої зрілості досягають нерівномірно: самиці у віці 1,5 років, самці в 3 роки. Для розмноження береться рівна кількість самців і самиць. Стимуляцією до нересту служить щедре годування різноманітними живими кормами 2-3 рази в день, частішу зміну води, пониження жорсткості води до dH 4 – 10°.
Для нересту готується акваріум від 40-60л. з рівнем води 30-35 см, t 26-28° C, рН 6-7°, свіжа (що відстоялася) вода, посилена аерація. В якості субстрату можуть бути використані кущі крупнолисткових рослин, синтетичні волокна або дрібні вербові корінці. Освітлення природне. Самиця за нерест відкладає до 1000 клейких ікринок. Після ікрометання виробників відсаджують. Після закінчення ікрометання необхідно зробити підміну 90% води на свіжу, аналогічну по складу, додати антибактеріальний засіб. Для скорочення загибелі личинок від водянки бажано додати кухонну сіль 2 (г/л). Термін інкубації ікри 2-3 дні. Памолодь пливе на 5-6 день. У акваріумі з личинками потрібна хороша аерація і фільтрація, t води 24-26° C, щоденна заміна 10% об’єму води, рівень води 10 см. Для вигодовування памолоді дають інфузорії, живий пил, дрібний планктон.

поїв можна й відпочитиwww.rybkinet.com.ua

також читають амека глянсова

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *