Афиосемион каллиурум утримання розведення

забарвлення рибки яскраве

Aphyosemion_gardneri мешкає в Південній Нігерії, Камеруні, ЛіберіїАфиосемион каллиурум ( Aphyosemion calliurum) Мешкає в Південній Нігерії, Камеруні, Ліберії. Зустрічається в дельті річки Нігер, вважає за краще, прибережні водойми і болота тропічних лісів.

Aphyosemion calliurum мають тіло витягнутої форми і злегка сплощену лобову частину. Основне забарвлення тіла рибок як втім і їх плавників червонясто-блакитна. По усьому тілу у великій кількості хаотично розкидані темно-червоні плями. Спинне оперення має близько 10 променів, а анальне 12-13. На відміну від самиць самці мають яскравіше забарвлення, подовжені непарні плавники і більший розмір. Розмір риб в акваріумних умовах досягає 5 см.

Афиосемион каллиурум мають миролюбний характер. Містити риб можна в загальному акваріумі з іншими рибами схожими за характером і розміром. Акваріум повинен мати об’єм від 60 л і рівень води не вище 25 см. Слід знати, що в невеликих акваріумах самці можуть стати агресивними по відношенню один до одного. З огляду на те, що риби дуже стрибучі, акваріум необхідно накривати покривним склом або кришкою, для відвертання їх вистрибування. Основну частину часу афиосемиони проводять в середньому шарі акваріума.

в акаріумі виростають до 5смПараметри води повинні відповідати наступним характеристикам: температура 22-26ºC, жорсткість dH 4-10º, кислотність pH 5,7-7,3. Слід знати, що при температурі вище 26ºC істотно скорочується тривалість життя риб. Риби люблять стару воду, що торфує. У воду необхідно додати кухарську сіль в пропорції 1-2 чайних ложки на 10 л води. Бажана, але не потрібна, щотижнева підміна 1/5 частини акваріумної води на свіжу з аналогічними параметрами. Підміну необхідно робити невеликими частинами.

Акваріум повинен мати велику кількість заростей з рослин, у тому числі плаваючих. На дні необхідно розмістити велику кількість різних укриттів у вигляді великих коренів дерев, великих каменів і гротів.

Живляться риби різноманітними живими і сухими кормами, а також личинок комарів і лялечок.

Афиосемион каллиурум мають миролюбний характерРозведення (розмноження)

Своєї статевозрілості афиосемион каллиурум досягає у віці 5 місяців.

В якості нерестового акваріума використовують акваріум невеликого об’єму (10-15 л). Шар води в нерестовику має бути на відмітці 5-7 см Вода має бути дуже м’якою, жорсткістю dH не вище 3º. Температура води 22-24ºC, кислотність pH 5,5-6,5.

Нерестовим субстратом служать плаваючі рослини з дрібним листям, а також невеликі шматочки торфу.

На нерест висаджують виробників в співвідношенні 1 самець на 2-3 самиці.

В процесі нересту самиця метає по декілька ікринок діаметром близько 1,3 мм в день. Ікрометання триває упродовж 1-4 тижнів. Ікра інкубується впродовж 10-30 днів, термін її інкубації дуже сильно залежить від температури води. Періодично необхідно перевіряти ікру на предмет появи в ній блідої ікри, що зіпсувалася. Її необхідно вчасно видаляти. Ознакою того, що з ікри ось-ось виклюнуться мальки являються крихітні очки личинок видимі крізь її оболонку. Виробники ікру і мальків не чіпають, тому відсаджувати виробників не обов’язково.

Мальків годують живим пилом, артемією, а трохи пізніше дрібно нарізаним люлешником і мотилем. При правильному і збалансованому харчуванні мальки ростуть дуже швидко.

www.rybkinet.com.ua

також читають: АФИОСЕМИОНЕКЗИГОИДЕУМ

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *