Афиосемион південний утримання розведення

яскраве забарвлення рибки

Афиосемион південний ( Aphyosemion australe )

afiosemion_yuzhnyiy в прісному акваріумі Маленька рибка, довжина тіла якої всього 6 см тіло циліндричного виду, вузьке. Самець від самиці відрізняється добре своїм великим і яскраво забарвленим тілом. Основне забарвлення тіла самця – червоно-коричневе, відливаюче синявою. Хвостовий плавник у формі ліри, коричневого кольору, по краях окантований помаранчевим і білим забарвленням. Анальний і спинний плавник червоно-помаранчеві, з вишневими і блакитними смужками. У самиці забарвлення трохи скромніше. На її коричнево-сірому тілі є червоні плямочки, плавники округлої форми, слабозабарвлені.

Такий вид акваріумних рибок утримувати зовсім не складно. Можна використати акваріум, об’єм якого близько десяти літрів. Воду треба використати стару, а щоб вона стала такою, водопровідну воду відстоюють близько трьох тижнів, додатково потім підкисляючи її торф’яним відваром. До температури не вимогливі, але оптимальною для них буде температура від 22 до 24 С.

Грунт може складатися з торф’яної крихти, яку заздалегідь треба добре виварити і промити. На дні поміщають корчі, камені великого розміру. Акваріум бажано засадити густо, наприклад, такими рослинами: перистолистником, роголистником, таїландською папороттю, криптокориной різновидною, валлиснерией. Рослини можна розсадити в різні глиняні маленькі горщики. На поверхні води бажано розмістити ряску, риччию, сальвінію, пистію. Щоб рибки краще себе почували, воду треба періодично підсолювати, розраховуючи на десять літрів води дві чайні ложки кухарської солі. Фільтрація і аерація води не обов’язкова. Один раз в тиждень треба проводити прибирання, замінюючи одну восьму частину води на свіжу. Акваріум бажано накривати склом.

в утримуванні невикликають складнощівЖивляться, в основному, живим кормом: мотилем, люлешником, артемією, циклопами, дафниями, коретрой, диаптомусами. Можна додатково давати сухих дафний і циклопів, філе морських риб, скоблену яловичину.

Досить мирні рибки, можуть бути сусідами в акваріумі з такими ж мирними, у тому числі і з карпозубими, але буває, що самці б’ються один з одним. Щоб уникнути схрещувань між видами, не можна допускати утримання афиоземиона південного з іншими видами афиоземиона.

мирні рибки

Розведення

Для розведення афиосемиона південного потрібний нерестовик об’ємом від 10-15 літрів, шаром води 5-7 см з плаваючими дрібнолистими рослинами. Грунт – дрібний темний пісок, змішаний з вивареною торф’яною крихтою. Нерестовик встановлюють в затіненому місці. Перед нерестом виробників (1 самець і 2-4 самиці) впродовж 7 днів тримають окремо і щедро годують.

Параметри води оптимальні для розведення: вода злегка торфована з жорсткістю до 3°, рН 5.0-6.0 і температурою 22-24°С. Нерест починається майже відразу ж після посадки виробників в підготовлену ємність. Самиця метає до 300 ікринок діаметром 1,2 мм на плаваючі рослини (чи у разі їх відсутності на шматочки вивареного торфу). Ікра може витримувати повне висихання. Після нересту виробників відсаджують. Інкубаційний період триває 10-15 днів.

Залишати риб на нерест довше тижня не рекомендується, оскільки можуть виникнути затримки у викльвуванні личинок, а між різного віку мальками виникає надмірна різниця в розмірах. Сепараторні сітки залишають в акваріумі до того часу, поки не виклюнеться останній мальок. Поступають так тому, що тільки невелика частина ікринок потрапляє на дно, пройшовши крізь сітку.

www.rybkinet.com.ua

також читають: АФИЩСЕМИОН ЕЛЬБЕРТА

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *